Шпилька сантехнічна

Шпилька сантехнічна чи гвинт-шуруп комбінований Мабуть, серед метизів, які сьогодні існують, цей кріпильний виріб має найбільшу кількість найменувань. Через відсутність чітких стандартів на виготовлення (один із небагатьох – ART 9082) та різні варіанти застосування на практиці метиз отримав безліч різноманітних назв: шпилька сантехнічна або сантехшпилька, гвинт-шуруп, гвинт-шуруп комбінований, шпилька дворізьбова, шпилька-шуруп, шпилька комбінована тощо. Яка назва з усіх правильна, а яка ні, сказати неможливо. Бо кожна з них визначена способом використання цього кріплення.

Спосіб використання сантехнічної шпильки

Розглянемо, як може використовуватись цей метизний виріб. Її використання обумовлене самою конфігурацією шпильки – має різне різьблення з кожного боку. З одного боку – метрична різьба, з іншого – крупнозаходна, як на шурупі. Однією стороною шпильку можна закрутити в дерево або подібний до нього матеріал, на іншу сторону можна прикрутити деталь за допомогою гайки і шайби.

Часто таку шпильку використовують разом із дюбелем – в такому випадку крупнозаходне різьблення закручується в дюбель у стіні, вішаємо деталь, наприклад, сантехнічний «тюльпан», прикручуємо гайкою з прокладкою. Такий спосіб установки обумовив назву навісний болт або навісна шпилька (англійською мовою hanger bolts), тобто на закручену шпильку можна навісити деталь і прикрутити за допомогою метричної різьби.

Використовують сантехнічну шпильку зазвичай в сантехнічних роботах для кріплення труб, хомутів, раковин, унітазів та інших сантехвиробів.

Для закручування шпильки виготовляються різні варіанти – внутрішній шестигранник із метричної боку (як правило, на шпильках із діаметром різьблення М6), шестигранник або квадрат між різьбами під ріжковий ключ або зі шліцем під torx для швидшого монтажу деталі за допомогою спеціального ручного інструменту (останні поставляються в комплекті з torx-ключем).

Крім шпильки з метричним та крупнозаходним різьбленням є ще шпильки, де велике різьблення розташоване з обох сторін – ці шпильки закручуються однією стороною в дерево або у пластиковий дюбель, а на них накручується як правило дерев’яна деталь. Зазвичай виготовляються вони лише в розмірах різьблення 8 і 10 мм.

Виготовляють такі шпильки зі сталі. Також ці метизи можуть мати додаткове покриття (зазвичай цинкове).

 

Рекомендації щодо використання комбінованих гвинтів-шурупів

В процесі виконання монтажних робіт із застосуванням комбінованих гвинтів-шурупів виробники кріпильних виробів пропонують взяти до уваги декілька нескладних рекомендацій:

  • Облицювання поверхні базової основи (плитка, шар штукатурки) не є несівною основою, тому міцність кріплення деталі забезпечує тільки основний матеріал.
  • Для газобетону та пустотілих будівельних матеріалів необхідно виконувати додаткове анкерування отворів за допомогою введення в них сумішей, що застигають.
  • Найміцнішим кріплення буде, якщо гострий кінець сантехнічного шурупа-шпильки буде перебувати в отворі глибше, ніж кінець розпірної частини дюбеля на величину свого діаметра.

 

В нашому інтернет-магазині ви можете придбати сантехнічні шпильки або гвинти-шурупи високої якості за привабливими цінами, як оптом, так і вроздріб: https://dinmark.com.ua/shop/kriplennja-dlja-montazhu-sonjachnykh-paneley/art-9082-hvynt-shurup-kombinovanyy-(santekhshpylka)

Залишайтесь на зв'язку

facebook.svg youtube.svg telegram.svg instagram.svg pinterest.svg

Вкажіть Вашу електронну адресу, щоб слідкувати за новинами Dinmark


logo Din Mark