Приварне кріплення. Види та застосування.

Приварне кріплення: металеві гвинти і гайки для монтажу методом зварювання

Приварне кріплення: металеві гвинти і гайки для монтажу методом зварювання

Є ряд способів кріплення болтів, втулок, шпильок й інших металевих виробів до листового металу. Запресовування, розвальцьовування і заклепкове з'єднання мають свої переваги, але вимагають попереднього створення отворів. Приварне кріплення дозволяє відмовитися від зайвих операцій. Приварні гайки і приварні гвинти монтують методом зварювання практично миттєво – всього за кілька секунд або навіть мілісекунд.

 

 Приварне кріплення знайшло своє застосування в найрізноманітніших   сферах: приварні гвинти і приварні гайки використовують у важкій   промисловості, машино- і суднобудуванні, теплоенергетиці,   мостобудуванні й т. ін. Для з'єднання кріплення з листовою металевою   основою застосовують спеціальні зварювальні апарати.

Вони забезпечують плавлення металу в точці кріплення і вдавлюють кріпильний виріб у розплав. Зварювальний пістолет діє надійно і точно, тому кріплення приварних втулок і приварних шпильок часто називають пристрілкою.

Застосовують приварне кріплення для металовиробів з різних видів сталі (обмідненої, нержавіючої й т. ін.), алюмінію, латуні та інших металів. Мінімальна товщина металевого листа залежить від технології зварювання і в загальному випадку стартує зі значення 0,5 мм.

 

Приварне кріплення: способи монтажу

Для того щоб закріпити приварні гвинти або приварні гайки, використовують різні технології зварювання. Серед них можна виділити 4 найбільш популярних метода.

  • Конденсаторне зварювання – технологія, де задіяна енергія заряду конденсаторів зварювального апарату. Вона миттєво плавить наконечник (приварний гвинт ISO 13918, DIN 32501) або спеціальні виступи на торці металовиробів (приварні гайки DIN 928, PN 82169 та DIN 929, PN 82169).
  • Контактно-дугове зварювання для аналогічних металовиробів відрізняється більшою надійністю. Тут використовують зварювання тривалістю до 2 секунд. Під дією постійного струму між робочою поверхнею металовиробу і листовою металевою основою створюється безперервна електрична дуга. Для захисту від витікання розплаву місце приварювання шпильки або втулки захищають. Роблять це за допомогою інертного газу або спеціальних керамічних кілець, які поставляються в комплекті з кріпленням, як в приварній шпильці Нельсона ISO 13918.
  • Імпульсне контактно-дугове зварювання – простий варіант контактно-дугового зварювання з обмеженням часу дії електричної дуги. Використання запобіжних рішень проти витікання розплаву – не обов'язкове.
  • Зварювання з дугою, що обертається, застосовують тільки для порожнистих металовиробів (приварні втулки і гайки). Воно забезпечує плавлення лише кромки спеціального кріплення за рахунок обертання магнітного поля. Цей дорогий і складний метод зварювання рекомендований для акуратного кріплення металовиробів до тонких металевих основ.

 

Приварні гвинти і приварні гайки

Найбільш широко для приварного кріплення застосовують такі вироби.

  • Приварний гвинт ISO 13918, DIN 32501 з нержавіючої або обмідненої сталі може являти собою приварну шпильку із зовнішнім різьбленням або без різьблення або приварну втулку з внутрішнім різьбленням. Як вже говорилося, приварювання забезпечує металевий наконечник на торці гвинта.
  • Квадратна приварна гайка DIN 928, PN 82169 з різних видів сталі незамінна для кріплення до листового металу. Тут приварювання забезпечують чотири виступи з нижнього боку гайки.
  • Шестигранна приварна гайка DIN 929, PN 82169 приварюється аналогічно попередньому варіанту завдяки використанню трьох виступів на нижньому торці виробу.
  • Приварна гайка, ART 9060 з нержавіючої сталі може мати опуклі (форма A) або увігнуті (форма B) точки зварювання або не мати їх зовсім (форма С). Форма точок зварювання і визначає спосіб кріплення виробу.

Залишайтесь на зв'язку

facebook.svg youtube.svg telegram.svg instagram.svg pinterest.svg

Вкажіть Вашу електронну адресу, щоб слідкувати за новинами Dinmark


logo Din Mark